Forum
Losowe zdjęcie
Wanda Kiedrowska intonuje
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
bcirocka
wysłane dnia: 9.4.2011 14:02
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"?
Senator Kazimierz Kleina w rozmowie z Markiem Wąsem powiedział m.in. "Teraz zaczyna się spis powszechny i ja wpiszę do rubryki narodowość: Polak, a do rubryki tożsamość regionalna: Kaszuba. Bo tak czuję, jestem tym i tym". (cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,9397849,Kazimierz_Kleina__Jestem_Polakiem_i_jestem_Kaszuba.html?fb_ref=su&fb_source=home_multiline)
Zastanawiam się, gdzie pan senator zamierza wpisać deklarację o swojej "tożsamości regionalnej" - w formularzach spisowych nie ma bowiem takiej rubryki, nie ma pytania o tożsamość regionalną.
Jest pytanie 14a (w spisie pełnym), o NARODOWOŚĆ, i jest pytanie 14b, w którym można zadeklarować przynależność do drugiego, INNEGO NARODU lub do innej GRUPY ETNICZNEJ (pytania o "etnos" w spisie reprezentacyjnym są podobno takie same).
Czy pan senator po prostu zapomniał, jak brzmi pytanie 14b, czy nie chciał użyć słów "narodowy" lub "etniczny" w kontekście nazywania się Kaszubą?
A może się po prostu przejęzyczył, ponieważ powiedział też: "Jestem Polakiem i jestem Kaszubą. Nie ma znaczenia, w jakiej kolejności to powiem. Kwestie, co jest narodowością a co tożsamością etniczną mogą sobie rozstrzygać prawnicy. Dla mnie to nie ma znaczenia, liczy się to, co jest w sercu".
Chociaż o tym, że świadomie użył określenia "tożsamość regionalna", może świadczyć następujące zdanie: "(...) są w Polsce regiony, gdzie ludzie mają podwójne poczucie tożsamości. To jest Śląsk, Kaszuby, myślę, że w jakimś stopniu również Wielkopolska". Hmm.

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? bcirocka 9.4.2011 14:02
     Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Kmicic 9.4.2011 17:28
       Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? lorbas 9.4.2011 18:06
     Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? tczewianin 10.4.2011 0:28
       Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Michal 14.4.2011 16:27
         Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? bcirocka 14.4.2011 17:04
           Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Jark 15.4.2011 23:31
             Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Kmicic 16.4.2011 19:49

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002