Forum
Losowe zdjęcie
Sakowcówka - Łapino Górne
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kto będzie nowym prezesem ZK-P

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 25.11.2004 14:57
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P
Witam!

Dyskusja trwa, tyle że wewnątrz Zrzeszenia. Było nawet specjalne spotkanie poświęcone tej sprawie, w którym uczestniczyłem. Wiceprezydent Gdańska Szczepan Lewna zgłosił na nim kandydaturę prof. Andrzeja Ceynowy. Na skutek mojego zapytania o to jak będzie wyglądał prestiż ZKP w związku z aferą na UG odkrytą przez "Gazetę Wyborczą" prof. Ceynowa wycofał się z kandydowania, choć wyraził oburzenie z powodu "wyciągania brudów". Oficjalnie zrezygnował z dwóch powodów: 1.) UG to jego priorytet; 2.) nie zna języka kaszubskiego.

Chwilę później Lewna zgłosił kandydaturę b. senatora AWS Kazimierza Kleiny, który złożył rezygnację z powodów osobistych (prowadzi działalność gospodarczą i nie ma czasu).

Na tym samym zebraniu przedstawiono kandydaturę Artura Jabłońskiego (zgłosił się sam, ale referował B. Synak).

W późniejszym okresie Szczepan Lewna i Hubert Hoppe rozwijali kampanię negatywną przeciwko Jabłońskiemu, twierdząc że jest on zagrożeniem dla Zrzeszenia itp. Śledzę tę sprawę intensywnie i miałem tego typu sygnały z wielu źródeł.

Obecnie Lewna promuje kandydaturę senatora E. Wittbrodta, który zgodził się kandydować. Wczoraj odbyło się zebranie Rady Oddziałów Środkowych ZK-P w Kartuzach, gdzie mimo "szeptanej propagandy" H. Hoppe udzielono poparcia Arturowi Jabłońskiemu (vide dzisiejszy "Dziennik Bałtycki").

Team Lewna-Hoppe wspierany przez kilka innych osób robi po oddziałach propagandę negatywną. [...]

A jeśli chodzi o Twój "sztrid" ze Stachem, to mogę Cię zapewnić, że w ZK-P dominuje punkt widzenia, który mówi że sprawy ZK-P są wewnętrznymi sprawami ZK-P, a nie wszystkich Kaszubów. Stachu się o tym przekonał w dość przykry sposób, mniejsza o szczegóły. Jabłoński uważa inaczej, dlatego starzy wyjadacze się go obawiają. Rzeczywiście jest dla nich zagrożeniem...

Pozdrawiam!


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Kto będzie nowym prezesem ZK-P wotoch 25.11.2004 10:32
     Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P sgeppert 25.11.2004 10:51
       Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P wotoch 25.11.2004 14:05
         Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P adamfwk 25.11.2004 23:32
       Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P lepusz 25.11.2004 23:01
         Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P adamfwk 25.11.2004 23:04
   » Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P tczewianin 25.11.2004 14:57
       Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P adamfwk 25.11.2004 22:59
         Re: Kto będzie nowym prezesem ZK-P tczewianin 26.11.2004 9:03

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002