Forum
Losowe zdjęcie
Dzień Jedności Kaszubów 2007 - Gdańsk 18
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Michal
wysłane dnia: 14.4.2011 16:27
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"?
Może to taki senacki trend z tą wspólnotą regionalną?

Szef Parlamentarnego Zespołu Kociewskiego (też senator) Andrzej Grzyb, zadeklarował bowiem coś takiego:

"Wczoraj wypełniłem internetowy kwestionariusz spisowy, zaznaczyłem narodowość polską i w rubryce inne wspólnoty etniczne – kociewską wspólnotę regionalną. Kociewie to etniczna wspólnota regionalna narodu polskiego, a nasza gwara jest polską mową domową. Inne kociewskie cechy regionalne, to swoiste wyróżniki w ramach cech narodu polskiego. Nie ma więc żadnego uzasadnienia identyfikowania się jako mniejszość narodowa czy etniczna."

(http://www.andrzejgrzyb.pl/)


I nie, żebym się z ideą nie zgadzał, wręcz ja mam bardziej zachowawczy pogląd, że Kociewiacy nie są żadną wspólnotą etniczną, ale tylko i wyłącznie regionalną - tudzież etnograficzną.

Tylko, że takie rozbudowane wpisy pewnie spowodują, że GUS nam poda, że m.in istnieje w RP jednoosobowy naród: "kociewska wspólnota regionalna".

Nic tylko dodać jeszcze osobne wyznanie: Kościół Kociewskiej Wspólnoty Regionalnej i możemy wojować z Rycerzami Jedi.

Statystyka kocha prostotę, co jest główną przyczyną, że tak często przekłamuje w wielu rzeczach.

Notabene senator Grzyb, deklaruje identycznie jak przywódcy Kaszubów sprzed dekady: Tak jesteśmy grupą etniczną, ale nie żadną mniejszością.
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? bcirocka 9.4.2011 14:02
     Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Kmicic 9.4.2011 17:28
       Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? lorbas 9.4.2011 18:06
     Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? tczewianin 10.4.2011 0:28
     » Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Michal 14.4.2011 16:27
         Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? bcirocka 14.4.2011 17:04
           Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Jark 15.4.2011 23:31
             Re: Nowa kategoria spisowa "tożsamość regionalna"? Kmicic 16.4.2011 19:49

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002