Forum
Losowe zdjęcie
kUŹNICA
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia)

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
ArturRu
wysłane dnia: 18.9.2003 19:55
Stały bywalec
Zarejestrowany: 24.8.2003
z:
Wiadomości: 48
Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia)
Cytat:

piechowski napisał:
Jakie dane maja byc zapamietane (lub sa dostepne)?
NAZWISKO, IMIE, ... ?

Odpowiadam Piotrowi:
1. Nazwisko
2. Ujednolicona wersja nazwiska
3. Imię/Imiona
4. data ur.
5. m-sce ur
6. zawód
7. data zgonu
8. uwagi bibliograficzne i inne


Przeczytałem wczoraj jednym tchem. Nie komentuję.
Co do pkt. 2 rzeczywiście problem, ja się tego nie podejmę, musiałaby chyba się komisyja jakas zebrac.
Moja propozycja jest nastepująca: wklepię dane tak jak sa w tabelach, a Szanowne Gremiumi postanowi co dalej.

Zasadniczo w książce sa trzy listy. Pierwsza na której mozna znaleźć następujące dane:
1. Imię i nazwisko
2. data urodzenia (lub wiek)
3. miejsce zamieszkania
4. Zawód
5. Data zgonu
6. Miejsce zgonu

Lista druga, na której umieszczono informację o zamordowanych pacjentach Kocborowa:
1. Imię i nazwisko
2. data urodzenia (lub wiek)
3. Miejsce poprzedniego pobytu
4. Data zamodrowania

Lista trzecia - pacjenci Kocborowa wysłani do obozó koncentracyjnych:
1. Imię i nazwisko
2. data urodzenia (lub wiek)
3. Miejsce pochodzenia

Ze względu na niekompatybilność tych list, prosze o uwagi pomocne w ich ujednoliceniu, czy tez sposobu postępowania.
To co mnie się nasuwa: nie wiem czy forma bazy danych jest właściwa, może jednak lepiej zeskanować tę książkę??? Tym bardziej, że bie wszystkie osoby znane sa z nazwiska i imienia (co prawda wyjątki, ale...)

Tomk, będę przejeżdżał przez Toruń w sobotę, może osobiście Ci tę książkę przekażę?

Pozdrowienia dla wsiech
Artur
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 26.8.2003 14:06
     Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 26.8.2003 17:19
       Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) sgeppert 26.8.2003 22:53
         Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 8.9.2003 18:54
           Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 8.9.2003 19:09
             Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 13.9.2003 0:49
               Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 14.9.2003 2:43
               Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 17.9.2003 21:06
                 Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) sgeppert 17.9.2003 21:25
   » Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 18.9.2003 19:55
       Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 13.10.2003 1:25
         Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) adamkami 28.12.2004 14:08

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002