Forum
Losowe zdjęcie
Jezioro Karsińskie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia)

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 26.8.2003 14:06
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia)
Witam!

Mam nadzieję, że koledzy nie będą mi mieli za złe, że przenoszę w to miejsce dyskusję z grupy pl.soc.kaszuby

KONTYNUACJA dyskusji o stworzeniu internetowej bazy danych zawierających dane o osobach pomordowanych w Lesie Szpęgawskim pod Starogardem Gdańskim.

Podsumowanie:
1. Tomasz Żuroch-Piechowski udostępni materiał Arturowi Ru.
2. Artur Ru w miarę swoich możliwości czasowych "wklepie" dane do komputera.
3. Informatycy - Staszek Geppert i Piotr Aszyk pomogą w kwestiach technicznych.

Dyskusja stanęła w tym miejscu:

> Liczę na wskazówki Piotra Aszyka i Staszka Gepperta, bo oni najlepiej się
> znają na tym. Czy MS Access (czy jak się to pisze) nie byłby
> najodpowiedniejszy? A może tabela w Excellu? Proszę o radę.

Wywolano mnie do tablicy moja propozycja to taka (bo w efekcie ma wyladowac na www) stworzenie tabeli w bazie mysql, stronka ktora to wyswietla (wraz z szukaniem) i stronka do wpisywania.

I o to chodziło!

(przykladowy efekt http://aaapsik.cyberk.net.pl/fin/index.html)

Jakie dane maja byc zapamietane (lub sa dostepne)?
NAZWISKO, IMIE, ... ?

Odpowiadam Piotrowi:
1. Nazwisko
2. Ujednolicona wersja nazwiska
3. Imię/Imiona
4. data ur.
5. m-sce ur
6. zawód
7. data zgonu
8. uwagi bibliograficzne i inne

To tak na gorąco i z głowy, teraz wyjaśnienie po co punkt nr 2. Otóż wiele nazwisk pomorskich było zapisywanych w wersji zniemczonej np. KASCHUBOWSKI zamiast KASZUBOWSKI. Często potomkowie bądź krewni jednej osoby, rozsiani po świecie używają różnych pisowni nazwiska. Aby maksymalnie rozszerzyć im możliwość odszukania danych, należy wprowadzić taki rekord. Podobny problem mam z metrykaliami do doktoratu, gdyby nie odsyłacze, byłbym się pogubił i zamiast jednej rodziny miał np. 3, co przy tysiącach danych oznacza całkowity galimatias.

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedź i zapraszam do dalszej dyskusji

Tomasz Żuroch Piechowski

Prezes Oddziału ZK-P w Toruniu
pomeranus@WYTNIJTOwp.pl
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 26.8.2003 14:06
     Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 26.8.2003 17:19
       Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) sgeppert 26.8.2003 22:53
         Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 8.9.2003 18:54
           Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 8.9.2003 19:09
             Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) tczewianin 13.9.2003 0:49
               Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 14.9.2003 2:43
               Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 17.9.2003 21:06
                 Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) sgeppert 17.9.2003 21:25
     Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 18.9.2003 19:55
       Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) ArturRu 13.10.2003 1:25
         Re: Szpęgawsk - baza danych o pomordowanych (w trakcie tworzenia) adamkami 28.12.2004 14:08

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002