Forum
Losowe zdjęcie
Kaszubi na Giewoncie 23
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
adamfwk
wysłane dnia: 18.10.2004 19:52
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.10.2003
z: Piękna Belocja- Lebcz
Wiadomości: 136
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
A może tu jest właśnie problem?
Kiedyś nie było się posłem Rzeczypospolitej, a posłem Ziemi Puckiej na przykład. Choćby tacy Krokowscy.
I wtedy nasz kraj się jako tako rozwijał.
A dziś?
Radny wybrany w jakiejś wiosce staje się nagle radnym Powiatu albo Gminy. A powinien mieć oficjalnie tytuł radnego tej wioski. Wtedy może by robił coś dla swoich, a nie to wójt czy jakiś inny powie.
Podobnie jest dalej- poseł powinien być posłem danego terenu- może coś zmienią tu niechybne już wprowadzenie okręgów jednomandatowych. Wtedy Poseł nie zdradzałby interesów swoich krajan, bo wiedziałby że to kosztuje wypad na najbliższych wyborach.

Parlament nie jest do obrony interesów Polski, a do obrony interesów częsci kraju przed innymi, tak kiedyś przecież powstawały- bo przecież nikt w sejmie nie występuje tak naprawde przeciw Krajowi, swemu, bo by występował przeciw sobie przecież:)
Posłowie Rzeczypospolitej powinni być jedynie w Parlamencie Europejskim, bo tam jest miejsce do obrony Interesów, gdzie indziej one nie są zagrożone!

Adam


----------------
Viva la Kaxubia......

sgeppert
wysłane dnia: 22.10.2004 10:37
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
Donald Tusk dał się poznać jako obrońca prawa Kaszubów do zażywania tabaki, jest honorowym gościem tabacznych mistrzostw. Czytając te wywiady zastanawiam się, czy jego pojmowanie kaszubskiej tożsamości nie zatrzymało się na właśnie na poziomie tabaki.
Madzia
wysłane dnia: 26.10.2004 11:06
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 26.10.2004
z:
Wiadomości: 1
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
moglby ktos mi napisac jakies pozdrowienia po Kaszubsku? Bardzo prosze...
sgeppert
wysłane dnia: 26.10.2004 11:33
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
W tym wątku jedynie słuszne będzie następujące pozdrowienie:

Wszystciego nalepsiego życzą użytkownicy jenzyka regionalnego.
CzDark
wysłane dnia: 5.11.2004 0:59
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
w sejmowej pyskówce z posłem Hausnerem, Tusk nazwał Hausnera "niewychowanym gburem". Jak widać pan Tusk nie za bardzo nosi kaszubsczyznę w sercu skoro używa słowa gbur jako znaczenia negatywnego - przecież na pana Tuska głosowali też gburzy.
Zresztą: "kto sie przezywa, ten tak samo się nazywa".

PS. Pierwszy raz cieszę się że SLD i Samoobrona mają w senacie większość.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

sgeppert
wysłane dnia: 18.11.2004 17:31
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
Cytat:
W związku z tym, informujemy Zarząd Główny ZKP, że gdy tylko zostaną opublikowane stenogramy z 84 posiedzenia Sejmu, skierujemy do Rzecznika Dyscyplinarnego ZKP wniosek o wyciągnięcie konsekwencji wobec Pana Kazimierza Plocke i ukaranie w trybie § 43 w zw. z § 42 pkt. 1 i 3 Statutu ZKP. W przypadku nie podjęcia procedury ukarania przez Rzecznika Dyscyplinarnego odwołamy się do Zjazdy Delegatów ZKP, który został zwołany na 4 grudnia br.

Jestem ciekaw, czy Klub Pomorania podjął zapowiedziane przez siebie działania.
CzDark
wysłane dnia: 3.1.2005 13:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Co pòwiedzôł pòsélc? Wëzgòdka
cyt: Donald Tusk dał się poznać jako obrońca prawa Kaszubów do zażywania tabaki, jest honorowym gościem tabacznych mistrzostw. Czytając te wywiady zastanawiam się, czy jego pojmowanie kaszubskiej tożsamości nie zatrzymało się na właśnie na poziomie tabaki.

Coś w tym jest. Choć podejrzewam, że pan Tusk nie chce przyjąć do wiadomości, że Kaszubi to coś więcej niż tabaka. A jeśli nawet tak jest budzi to u niego zdziwienie - pozytywne, bądź negatywne - ale zdziwienie. Świadczyć może o tym artykuł z "Polityki", o którym dowiedziałem się dzięki Ł. Grzędzickiemu:

http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1092113&MP=3


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

« 1 (2)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002